Wizja zdobywania legendarnych wygranych od zawsze przyciągała graczy zarówno do grania w kasynach, jak i brania udziału we wszelkich loteriach. Ten sposób zdobywania pieniędzy wiąże się najczęściej z błyskawicznym wzbogaceniem się przy niemal zerowym wysiłku. Dziś postanowiliśmy więc zachęcić Was do gry i kusić potężnymi liczbami.

Stany Zjednoczone

Najwyższe wygrane padły w USA – wynosiły od 1.6 miliarda do 650 milionów dolarów

Najwyższa wygrana w historii padła w Stanach Zjednoczonych. Jej wysokość sięgnęła prawie 1.6 miliarda dolarów. Kwota ta, po odjęciu podatku, została podzielona pomiędzy trzech zwycięzców, którzy w styczniu 2016 roku zdecydowali się na udział w loterii Powerball. Rok później, w tej samej loterii, kumulacja urosła do ponad 760 milionów dolarów i trafiła do szczęśliwca ze stanu Massachusetts. Wysokość trzeciej największej na świecie wygranej przekroczyła 650 milionów dolarów i padła w loterii Mega Millions. Suma trafiła do trzech osób. Powerball i Mega Millions są zresztą potężnymi loteriami, z których wygrane zajmują aż dwadzieścia trzy pierwsze pozycje na całym świecie.

Europa

Trzy najwyższe wygrane padły w Wielkiej Brytanii i Portugalii w latach 2011-2012 i wyniosły kolejno 204 oraz 190 milionów euro

Wygrane, które miały miejsce w Europie, również nie należą do najniższych. Trzy najwyższe wygrane padły w Wielkiej Brytanii i Portugalii w latach 2011-2012 i wyniosły kolejno 204 oraz 190 milionów euro. Odpowiada za nią założona w lutym 2004 roku międzynarodowa loteria EuroMillions. Kolejna pod względem wysokości wygrana padła we włoskiej SuperEnalotto. Nagroda wynosiła równowartość około 620 milionów złotych. Jeśli chodzi o Polskę, niemal wszystkie wygrane padają w grach loterii Lotto. Aż sześć najwyższych wygranych przekracza tu 30 milionów złotych. Na stronie znajduje się pełna lista aż ośmiuset wygranych, z czego najniższe wynoszą „jedyne” 2 miliony.

Jackpoty progresywne w kasynach

Oczywiście loterie to nie jedyny sposób na zdobycie wielkich pieniędzy. Niektóre wysokie wygrane padają na przykład w automatach z jackpotami. Jako fani kasyn na pewno śledzicie aktualne jackpoty w części gier. Najpopularniejszym jackpotem bez wątpienia jest Mega Moolah. Jest to prosty, nieskomplikowany slot, którego pula jackpotów potrafi sięgać kilkunastu milionów. Wysokie wygrane padają praktycznie co kilka miesięcy. W ciągu roku padło tu aż dziesięć rekordowych wygranych, z czego najwyższa wyniosła 12 milionów dolarów. Przykłady takich gier można wymieniać dziesiątkami. Innymi takimi slotami mogą być Hall of Gods, Mega Fortune, Arabian Nights i mnóstwo innych.

Powyższe sumy są najlepszymi przykładami na to, że marzenia o wielkich pieniądzach nie muszą być tylko i wyłącznie mrzonkami, których spełnienia nigdy się nie doczekamy. O ile tylko spróbujemy swoich sił, może faktycznie uda się wygrać coś, na co pozornie jest niskie matematyczne prawdopodobieństwo. Wszystko zależy od szczęścia w danym dniu, a nam pozostaje tylko trzymać kciuki za Waszą wygraną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  +  6  =  8